1. Sverige
  2. Västra Götaland
  3. Västtrafik

Västtrafik bus 515

Partille Centrum—Gamlestads Torg

Västtrafik bus 515 hållplatser och nästa avgångar

Västtrafik bus 515 (Partille Centrum—Gamlestads Torg) trafikerar 14 bushållplatser i Västra Götaland, med avgång från Partille Centrum och sluthållplats vid Gamlestads Torg. Rulla ner för att se kommande avgångar för bus 515 vid varje hållplats. Hela tidtabellen för bus 515 samt avgångar i realtid ser du i Transit-appen.

Västtrafik Partille Centrum—Gamlestads Torg map

Västtrafik bus 515 linjekarta

Kartan över rutten för Västtrafik bus 515 visas ovan. Där ser du en översikt på alla hållplatser som trafikeras av Västtrafik bus 515. Vår app ger dig tillgång till mer information om tillfälligt förflyttade eller avstängda hållplatser. Du kan även spåra busarna så du har koll på när busen närmar sig din station.

Se linjekartan i närmare detalj

Trafikstörningar för Västtrafik bus 515

Öppna Transit-appen för att få veta om eventuella störningar som kan påverka bus 515, såsom omvägar, förflyttade hållplatser, inställda turer, stora förseningar eller andra trafikändringar. I vår app kan du även prenumerera på notiser om trafikstörningar utgivna av Västtrafik så du kan planera din resa på bästa sätt.

Se alla aviseringar

Turtätheten för Västtrafik bus 515

Nästa Västtrafik bus 515 avgår från Partille Centrum kl. 07:45 och anländer till Gamlestads Torg kl. 08:10. Turtätheten och exakta avgångstider ser du i Transit-appen.

Se alla avgångar

Punktligheten för Västtrafik bus 515

Vill du veta om Västtrafik bus 515 kommer i tid? Öppna vår app och se användarnas punklighetsbetyg för Västtrafik bus 515. Du kan också bidra med din egen erfarenhet om busens punktlighet. Eftersom punktligheten beräknas med hjälp av användarna kan vårt betyg avvika från de officiella mätningarna.

Se punktlighetsrapporten

Vanliga frågor om Västtrafik bus 515

Andra Västtrafik-buslinjer (tidtabeller, rutter och kartor)

Andra transportmedel i Västra Götaland

Missa aldrig busen igen.
Ladda ner Transit.

Ladda ner Transit

Tillgänglig på iOS och Android