1. Sverige
  2. Dalarna
  3. Dalatrafik

Dalatrafik buss 131

Hedemora resecentrum—Falun resecentrum

Avgångar var 30-60 min

Dalatrafik buss 131 hållplatser och nästa avgångar

Dalatrafik buss 131 (Hedemora resecentrum—Falun resecentrum) trafikerar 19 busshållplatser i Dalarna, med avgång från Hedemora resecentrum och sluthållplats vid Falun resecentrum. Rulla ner för att se kommande avgångar för buss 131 vid varje hållplats. Hela tidtabellen för buss 131 samt avgångar i realtid ser du i Transit-appen.

Dalatrafik Hedemora resecentrum—Falun resecentrum map

Dalatrafik buss 131 linjekarta

Kartan över rutten för Dalatrafik buss 131 visas ovan. Där ser du en översikt på alla hållplatser som trafikeras av Dalatrafik buss 131. Vår app ger dig tillgång till mer information om tillfälligt förflyttade eller avstängda hållplatser. Du kan även spåra bussarna så du har koll på när bussen närmar sig din station.

Se linjekartan i närmare detalj

Trafikstörningar för Dalatrafik buss 131

Öppna Transit-appen för att få veta om eventuella störningar som kan påverka buss 131, såsom omvägar, förflyttade hållplatser, inställda turer, stora förseningar eller andra trafikändringar. I vår app kan du även prenumerera på notiser om trafikstörningar utgivna av Dalatrafik så du kan planera din resa på bästa sätt.

Se alla aviseringar

Turtätheten för Dalatrafik buss 131

Avgångar var 30-60 min

Nästa Dalatrafik buss 131 avgår från Hedemora resecentrum kl. 06:00 och anländer till Falun resecentrum kl. 06:58. Turtätheten och exakta avgångstider ser du i Transit-appen.

Se alla avgångar

Punktligheten för Dalatrafik buss 131

Vill du veta om Dalatrafik buss 131 kommer i tid? Öppna vår app och se användarnas punklighetsbetyg för Dalatrafik buss 131. Du kan också bidra med din egen erfarenhet om bussens punktlighet. Eftersom punktligheten beräknas med hjälp av användarna kan vårt betyg avvika från de officiella mätningarna.

Se punktlighetsrapporten

Vanliga frågor om Dalatrafik buss 131

Andra Dalatrafik-busslinjer (tidtabeller, rutter och kartor)

Missa aldrig bussen igen.
Ladda ner Transit.

Ladda ner Transit

Tillgänglig på iOS och Android