1. Sverige
  2. Dalarna
  3. Dalatrafik

Dalatrafik buss 293

Ludvika resecentrum—Smedjebacken resecentrum

Avgångar var 80 min

Dalatrafik buss 293 hållplatser och nästa avgångar

Dalatrafik buss 293 (Ludvika resecentrum—Smedjebacken resecentrum) trafikerar 41 busshållplatser i Dalarna, med avgång från Smedjebacken resecentrum och sluthållplats vid Ludvika resecentrum. Rulla ner för att se kommande avgångar för buss 293 vid varje hållplats. Hela tidtabellen för buss 293 samt avgångar i realtid ser du i Transit-appen.

Dalatrafik Ludvika resecentrum—Smedjebacken resecentrum map

Dalatrafik buss 293 linjekarta

Kartan över rutten för Dalatrafik buss 293 visas ovan. Där ser du en översikt på alla hållplatser som trafikeras av Dalatrafik buss 293. Vår app ger dig tillgång till mer information om tillfälligt förflyttade eller avstängda hållplatser. Du kan även spåra bussarna så du har koll på när bussen närmar sig din station.

Se linjekartan i närmare detalj

Trafikstörningar för Dalatrafik buss 293

Öppna Transit-appen för att få veta om eventuella störningar som kan påverka buss 293, såsom omvägar, förflyttade hållplatser, inställda turer, stora förseningar eller andra trafikändringar. I vår app kan du även prenumerera på notiser om trafikstörningar utgivna av Dalatrafik så du kan planera din resa på bästa sätt.

Se alla aviseringar

Turtätheten för Dalatrafik buss 293

Avgångar var 80 min

Nästa Dalatrafik buss 293 avgår från Smedjebacken resecentrum kl. 12:25 och anländer till Ludvika resecentrum kl. 13:11. Turtätheten och exakta avgångstider ser du i Transit-appen.

Se alla avgångar

Punktligheten för Dalatrafik buss 293

Vill du veta om Dalatrafik buss 293 kommer i tid? Öppna vår app och se användarnas punklighetsbetyg för Dalatrafik buss 293. Du kan också bidra med din egen erfarenhet om bussens punktlighet. Eftersom punktligheten beräknas med hjälp av användarna kan vårt betyg avvika från de officiella mätningarna.

Se punktlighetsrapporten

Vanliga frågor om Dalatrafik buss 293

Andra Dalatrafik-busslinjer (tidtabeller, rutter och kartor)

Missa aldrig bussen igen.
Ladda ner Transit.

Ladda ner Transit

Tillgänglig på iOS och Android